Dokładnie 25.10.1995 roku, w podziemiach lubelskiej kamienicy przy ul. Kołłątaja 3 powstał lokal Cafe Ramzes. Od początku działalności do dnia dzisiejszego panuje tu klimat dobrego rocka, bluesa oraz klasyki jazzu i reggae. Odbywają się także koncerty na żywo, a okazjonalnie wieczory poezji i występy kabaretów.

Na małej scenie Ramzesa występowali m.in. Jan Kondrak, Marek Andrzejewski, Marek Dyjak, Marcin Różycki, Igor Jaszczuk, Marek Pietroń, Samhain, Bartosz Kalinowski, Kabaret Ani Mru-Mru i wielu innych artystów, znanych nie tylko z lubelskich scen.

W lokalu można pograć w lotki, szachy, kości, warcaby i scrabble, ale organizujemy również regularne spotkania z grami bez prądu – na naszych stolikach możecie zagrać w takie tytuły jak: Osadnicy z Catanu, Avalon, Slavica, Sabotażysta, Munchkin, a od czasu do czasu udostępniamy graczom premierowe wydania gier planszowych lub karcianych. 

Na co dzień odwiedza nas wielu szachistów, ponieważ tylko u nas można rozegrać partyjkę na wyjątkowym stole o rozmiarach 85cm x 85cm. Od 2000 roku regularnie organizujemy turniej „W szachy o beczkę piwa”, gdzie amatorzy mają szansę i zaszczyt zmierzenia się z zawodowcami, a główną nagrodą jest puchar i beczka piwa.

Magiczną atmosferę tego miejsca od lat tworzą nasi klienci. Chcesz się o tym przekonać? Zapraszamy do Ramzesa!

 

Zobacz nas!